Jak se šetrně zbavit chloupků? Vyzkoušejte cukrovou depilaci

Cukrova depilaceTaké vás trápí podrážděná pokožka po holení žiletkou nebo po odstranění chloupků depilačním strojkem? Nelíbí se vám červené tečky, zarůstající chloupky, zanícená pokožka a drobné stroupky po depilaci? Přesto se chcete zbavit chloupků i s kořínky a nejlépe na co nejdelší dobu? Vyzkoušejte přírodní, v této době nejjemnější způsob depilace z orientálního světa – cukrovou depilaci.

Co je to cukrová depilace?
Jde o šetrný způsob depilace chloupků i s kořínky za pomocí cukrové pasty, která neobsahuje žádné chemikálie ani konzervanty, a tudíž nedráždí pokožku a vyhovuje i velmi citlivé kůži. Všechny složky jsou přírodní. Samotný průběh není moc nepříjemný, pokud je prováděn správným způsobem. Každopádně se při depilaci cukrovou pastou minimalizuje vznik červených zanícených pupínků a chloupků se zbavíte na několik týdnů, protože jsou odstraňovány i s kořínky.

Cukrovou pastu si můžete z několika ingrediencí, které se vyskytují ve většině domácností, vyrobit i sama nebo si ji můžete zakoupit. Do svého sortimentu ji začínají zařazovat různé značky s přírodní kosmetikou.

Konzistence pasty připomíná karamel, a aby přilnula k pokožce a vytrhávala chloupky, měla by mít zlatohnědou barvu (pokud si ji budete připravovat sama doma).  Pasta má specifické vlastnosti, je lepivá a přesto celistvá. Po přiložení ke kůži přilne k chloupku a při trhnutí ho odstraní i s kořínkem. Zároveň odstraňuje odumřelé kožní buňky, takže spolu s epilací provádíte zároveň peeling. Ten redukuje zarůstání chloupků a pokožka je po něm sametově hladká.

Vzhledem ke svému přírodnímu složení je cukrová pasta rozpustná ve vodě. Díky tomu ji snadno odstraníte z kůže. Nemusíte už tedy řešit lepivé kousky vosku, které vám ulpěly na oděvu a které i z pokožky musíte odstraňovat speciálními přípravky. Nevytváříte zbytečný odpad, protože zbytky pasty se v přírodě rozpustí a nezatěžujete životní prostředí.

Co budete k výrobě cukrové pasty potřebovat:

  • 2 hrnky cukru (krystalový, moučkový nebo písek)
  • 1 hrnek vody
  • ¼ hrnku citrónové šťávy

Cukr můžete nahradit medem a citrónovou šťávu jakoukoliv lehkou kyselinou, například jablečným octem. Můžete nahradit i vodu, a to například bylinným odvarem, který pomůže pokožku po depilaci zklidnit.

Všechny suroviny smíchejte v hrnci a dejte vařit. Použijte raději nějaký starší pro případ, že by se vám pasta poprvé nepovedla. Za občasného míchání nechejte bublat a uberte teplotu, až směs začne mít zlatavou barvu. Hotovou pastu přelijte a nechejte vychladnout. Neměla by být po vychladnutí tvrdá ale tvárná.

A jak správně provést epilaci cukrovou pastou?

  1. Nejdříve pastu rozehřejte v horké vodě, aby byla vláčná. Nesmí být tekutá. Voda by neměla být příliš horká.
  2. Pokožku na místě, které chcete epilovat, důkladně umyjte mýdlem, aby se zbavilo mastnoty. Dobře osušte. Na kůži můžete nanést i dětský pudr, který pomůže pastě lépe přilnout a napomůže i lepšímu odstranění odumřelých buněk.
  3. Naberte pastu, můžete použít dřevěnou špachtli nebo lžíci.
  4. Pastu zpracujte mezi prsty a naneste ji tahem na pokožku v tenké, asi 2mm vrstvě, párkrát přejeďte po místě prsty.
  5. Trochu pasty máte stále na konečcích prstů, chvíli počkejte a poté trhněte co nejrychleji ve směru růstu chloupků. Netrhejte směrem nahoru ale rovnoběžně s pokožkou. Postup opakujte, dokud nevytrháte všechny chloupky. Pastu můžete použít opakovaně, dokud se nebude trhat.
  6. Po epilaci kůži umyjte vlažnou vodou bez použití mýdla. Přibližně do hodiny po epilaci použijte tělový krém/mléko.

Několik tipů:

Pokud vám pasta nechce přilnout k pokožce, přesvědčte se, že nemáte na kůži zbytky krému nebo mléka a kůže není mastná. Pokud ne, přidejte do pasty kapku vody, zpracujte mezi prsty a zkuste znovu použít.

Pokud vám pasta naopak lepí, ulpívá na kůži a nejde odtrhnout, cukr ztratil svoji elasticitu a přilepuje se k pokožce. Vezměte další kousek pasty a přidejte ji k té, kterou již máte nanesenou na pokožce. Není potřeba ji zpracovat mezi prsty. Přiložte a odtrhněte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.