Milé dámy, kdo se nesetkal s pomerančovou kůží, ať hodí kamenem… Ale obávám se, že se žádný déšť kamení konat nebude. Osobně snad neznám žádnou ženu, která by na celulitidu aspoň v malé míře netrpěla – a to mluvím i o opravdu štíhlých kráskách. Prostě když si sedneme, naše vlastní stehna nám neudělají dobrou službu. Šťastná je ta hrstka žen, kterou celulitida netrápí! Pojďme si ale říct, jak proti ní bojovat.
Co vlastně ale ta celulitida je? Je to estetický problém, který se projevuje hrbolatou pokožkou především v oblasti stehen a zadečku. Vzniká kvůli hromadění a zvětšení tukových buněk. Ty jsou vytlačovány proti povrchu kůže a vytváří tak na ní nevzhledné ďolíčky připomínající strukturu pomerančové kůry. I proto se jí říká „pomerančová kůže“.
K nárůstu tukových buněk dochází zejména působením ženských pohlavních hormonů, a to převážně estrogenu. Mužská část populace je proto tohoto problému ve většině případu ušetřena, ale i u mužů se celulitida v menší míře může projevit. Vznik celulitidy podporuje také uspořádání podkožního vaziva, které je odlišné u žen a mužů.
No ale co s ní? Hlavní problém je, že neexistuje řešení, které by celulitidu odstranilo hned na poprvé a byl by klid. Je to prostě běh na dlouhou trať. Hodně ovšem pomáhá zdravý životní styl, pravidelný pohyb a pravidelná péče. A to obzvlášť prokrvování kůže a její zvláčnění. No a o to se dokáže perfektně postarat olejovo-kávový peeling.
Peeling do sprchy s kofeinem a oleji
Příprava tohoto peelingu je naprosto jednoduchá – potřebovat budete jen tři (ale možno i jen dvě) ingredience. Doporučuji ho ale používat skutečně jen ve vaně (ve sprchovém koutě) a ideálně před tím, než se chystáte mýt koupelnu. Olej totiž ulpívá na stěnách vany a vytváří nepěkné tmavé mapy.
Co budete potřebovat:
- dvě až tři lžičky mleté kávy
- lžíci olivového oleje
- lžíci kokosového oleje
- TIP – pokud nemáte oba, lze použít i jen jeden z olejů
Postup:
- Všechny přísady smícháme (ještě před sprchou) a vytvoříme hutnější kaši. Není ideální, aby peeling úplně „plaval“, ale zase musí být dost tekutý.
- Umyjeme se tak, jak jsme zvyklí. Na závěr na stále mokrou pokožku naneseme kávu s oleji a krouživými pohyby masírujeme.
- Počítáme s tím, že káva odpadává a odlétává do stran. Takže není ideální nanášet peeling při odhrnutém sprchovém závěsu.
- Peeling se dá použít na celé tělo, nejen na hýždě a stehna. Vyhněte se ale obličeji, na jemnou kůži je káva příliš drsná.
- Jakmile jsme dostatečně „odrhnutí“ a „omasážovaní“, tělo opláchneme tekoucí vodou.
- Abychom zachovali hydratační schopnosti olejů, ručník na tělo jen přikládáme, nedrhneme.
TIP: Víte, že jakékoli oleje by se měly nanášet právě na mokrou kůži? Jen tak uzamknou vlhkost uvnitř a zvláční ji. I když se chcete olejem jen „namazat“, je důležité spojení s vodou – stačí i namočit ruce, kápnout na ně olej a rozetřít. Jde to pak snadno, dá se nanést na tělo v malém množství a přitom rovnoměrně, takže nejste mastná, ale naopak se olej pěkně vsákne.
Kokosový olej – pleť vyživí, hydratuje a je skvělý i na atopickou pleť nebo na velmi suchá místa, jako jsou lokty nebo paty. Dobře se vstřebává, zvláčňuje pokožku a zanechává ji pružnou a hladkou
Olivový olej – proniká až do hloubky pokožky, kde váže vlhkost. Ta vypíná pleť a chrání jí před tvorbou vrásek. Stejně tak i přírodní vitamin E, který se v olivovém oleji nachází, podporuje elasticitu a odolnost pokožky. Dokonce i citlivá pleť snáší tento rostlinný olej velmi dobře, protože působí protizánětlivě a hojivě.
Kofein – patří mezi nejúčinnější ingredience v boji proti tukovým polštářkům i celulitidě. Má především diuretické vlastnosti – dokáže odvodnit a odstranit vodu z tkání. A když kůže obsahuje méně vody, působí pevnějším dojmem.
Zrníčka kávy – obrušují odumřelé kožní buňky a pomáhají s obnovou pokožky. Pokud se totiž peelingem „naruší“, nastartuje se a sama pracuje na své obnově. Příliš mnoho odumřelých buněk navíc brání proniknutí výživných látek do pokožky. Po obroušení tak hydratační i výživné látky proniknou do rozrušené pokožky snadněji. Obnovovací účinek je poté dvojnásobný a pleť je jemnější, prokrvenější a projasněnější.
Peelingovací proces je navíc příjemným koupacím rituálem :-) Ale pozor, aby měla pokožka čas na regeneraci, neměl by se provádět častěji než jednou, maximálně dvakrát týdně!
A rada na závěr – hlavně masírovat, masírovat, masírovat! Dostatečné prokrvení je to nejlepší, co pro své zadní partie můžete udělat.
Lucie